Ekran kartı görüntüyü işleyen karttır. Ekran kartı arızalarında ekranda çizgiler, karışık ve bulanık görüntüler oluşmaktadır. Bazı ekran arızalarında görüntü tamamen kaybolabilir. Ekran kartı bazen ana kart ile tümleşik olabilmektedir. Ana kartınızla tümleşik olmayan ekran kartları yenisi ile değiştirilerek sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Acer ekran kartı değişimi ve tamiri firmamız tarafından özel olarak değiştirilmektedir. Dahili ekran kartlarının arızalanmasında ekran kartı chipi ya da ana kart değiştirilmektedir. Ekran kartı arızaları ve değişimi çözümü olan sorunlardan biridir. Tek yapmanız gereken firmamızla iletişime geçmektir. Ekran kartı arızaları aşırı ısınmadan kaynaklanan bir sorundur. Fanların tıkalı olması, bilgisayarların yastık, kanepe üzeri gibi yumuşak zeminlerde kullanılması ekran kartı arızalarına sebep olmaktadır. Acer ekran kartı değişimi ve tamiri firmamızın uzman teknisyenleri tarafından özel olarak yapılmaktadır. Ekran kartı arızaları genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanan bir sorundur.

Ekran kartı arızalarına fırsat vermemek için yapmanız gereken periyodik olarak soğutucu fanların bakımlarını yaptırmanız gerekir. Diz üstü bilgisayarlarınız kullanırken bilgisayar altı soğutucu fanların kullanılmasını da önermekteyiz. Acer ekran kartı değişimi ve tamiri sorunlarınıza kısa sürede çözüm getiriyor, özel olarak teslim ediyoruz. Ekran kartınızın yanmaması için bilgisayarlarınızı sürekli şarj da çalıştırmayın, uzun süre çalıştırarak çok fazla ısınmasına fırsat vermeyin, sıcak mekanlar da tutmayın, en önemlisi de senede en az bir kere fan temizliğini yaptırın. Ekran kartı değişimi ve tamiri firmamızın güvencesi altında verilmektedir.